Gra terenowa "Śladami Hubala i Dąbrowskiego w Polkowicach"

poniedziałek, 18 września 2023

Lekcja historii w terenie? Z nami to możliwe! Zapraszamy do udziału w grze terenowej w formie questu „Śladami Hubala i Dąbrowskiego w Polkowicach”.

Quest oparty jest na dwóch wystawach zrealizowanych w ramach projektu "Polska Biało-Czerwona", poświęconych patronom polkowickich ulic pt.: "Jan Henryk Dąbrowski bohater nie tylko hymnu" oraz "Pseudonim Hubal - Henryk Dobrzański". Na planszach rozmieszczonych na osiedlu Dąbrowskiego i Hubala przedstawiamy życiorysy i sylwetki dowódców, którzy dla dobra Państwa i rodaków stawali do walki i dawali dowody męstwa i odwagi.

W Ratuszu, Centrum Kultury w Polkowicach, Kinie, Kawiarni CieKawa, Atelier oraz Wiatraku Polkowickim możecie znaleźć ulotki z treścią gry oraz instrukcją jej przejścia. Aby wziąć udział w zabawie można również pobrać bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców, założyć konto i ruszać w trasę z zagadkami.

Czas przejścia to ok 50. minut, dystans 2,3 km. Na końca wyprawy, dla tych, który będą uważnie czytać, czeka nagroda i pamiątkowa pieczęć.

Życzymy dobrej zabawy!

 

Krótki przewodnik po grze "Śladami Hubala i Dąbrowskiego w Polkowicach":

TEMATYKA
Podczas wyprawy poznasz sylwetki dwóch postaci: Hubala, czyli Henryka Dobrzańskiego i Jana Henryka Dąbrowskiego. To także patroni dwóch polkowickich ulic. 
 
POCZĄTEK GRY
Quest zaczyna się w Polkowicach na parkingu obok sklepu Kaufland, ul. Majora Hubala 1 (woj. dolnośląskie).
 
NA CZYM TO POLEGA?

  1. Pobierz bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców na swój telefon i utwórz konto gracza.
  2. Trasę gry można przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną Questy - Wyprawy Odkrywców.
  3. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w Księdze Questu potwierdź swoje przejście, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu www.QUESTY.org.pl.

 
JAK DODAĆ QUEST DO UKOŃCZONYCH?

  1. Jeśli quest ukończyłaś/eś z wydrukowaną kartą wyprawy, dodaj go do grona ukończonych na stronie www.QUESTY.org.pl lub w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców w zakładce Moje Konto, wybierając tytuł questu i hasło końcowe: trzy wyrazy oraz liczba czterocyfrowa (oddzielone spacją).
  2. Jeśli ukończyłaś/eś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie.

TEKST I OPRACOWANIE QUESTU:
Małgorzata Wojtusiak, Krzysztof Szustka - krajowy koordynator Questów - Wypraw Odkrywców, info@questy.org.pl, tel. 512 312 215

 

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP".

red. e.skowronska

Strony w dziale:

Strony w dziale: