Sukcesy uczestników pracowni ceramiki artystycznej

poniedziałek, 11 września 2023

21 września godzinie 14:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się podsumowanie XXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój". Wśród Laureatów są nasi podopieczni!


Konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej nas rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, ideii poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.


Na tegorocznej edycji nagrodzono pracę Julii Dragan (kategoria wiekowa 7-10 lat) i Mateusza Melnyczuka (kategoria wiekowa 17-19 lat) oraz wyróżniono pracę Jacka Bobeły (kategoria wiekowa 11-13 lat) i Macieja Bobeły (kategoria wiekowa 14-16 lat).  W tym roku wysłaliśmy 4 prace i wszystkie spotkały się z uznaniem komisji konkursowej. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Małgorzaty Wacińskiej.


Nadmieniamy, że Julia, Jacek i Maciej od kilku lat otrzymują Gminne Stypendium Artystyczne. Natomiast Mateusz w tym roku będzie ubiegać się o to stypendium.

  

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: