Letnia Scena Koncertowa

poniedziałek, 24 lipca 2023

Zapraszamy na Letnią Scenę Koncertową na dwa koncerty:

11 sierpnia, o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Pałacu w Suchej Górnej (ul. Okrężna 1) wystąpi Zespół "Nieobecni" w klimatach poezji śpiewanej.

Dodatkowo wydarzenie zostanie urozmaicone o strefę chillu z Love Prosecco Van, z której skorzystać można w godzinach 17.00 – 20.00. Przed koncertem zapraszamy również na zwiedzanie niesamowitych sal pałacowych, które odbędzie się od godziny 17.00 do 17.45.

Dla mieszkańców Polkowic przewidziano dojazd autobusem miejskim linią nr 4.

 

19 sierpnia, o godzinie 19.00 przy Wiatraku Polkowickim wystąpi Zespół "Easy Dose" z brzmieniami w stylu house, hip-hop, funk oraz muzyki gitarowej.

W tym dniu również zapraszamy do strefy chillu.

 

 

O wykonawcach

Zespół Nieobecni wpisuje się w nurt szeroko rozumianej piosenki studenckiej, poetyckiej i autorskiej. To mieszanka różnego rodzaju muzyki od bluesa po bossanovę czy pop ballady. Powstał na początku 2010 roku. Grupa ma na swoim koncie występy na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, której w 2011 roku została laureatem, Poetyckiej Stajni w Dzierżoniowie, Festiwalu Poezji Śpiewanej "Dopóki jestem" w Sieradzu i Borowickich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną "Gitarą i...". Zespół został laureatem Wędrownego Przeglądu Piosenki POLANA, gdzie otrzymał również Nagrodę Publiczności oraz wyśpiewał I miejsce na 45 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. 
Nieobecni są również laureatami Otwartych Spotkań Artystycznych Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej, Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej "W górach jest wszystko co kocham...", Festiwalu Piosenki Studenckiej YAPA, festiwalu piosenki "Kropka" w Głuchołazach oraz Festiwalu Artystycznych Poszukiwań \"Przystań\" w Górznie i wielu innych. 
W 2013 roku zespół nagrał swą debiutancką płytę. Na kilka lat zespół Nieobecni zawiesił swoją działalność. W ubiegłym roku jego członkowie postanowili ponownie połączyć swe siły, by wspólnie muzykować. Obecnie zespół tworzą: Agata Sidorowicz - śpiew, Patrycja Delikat-Rybczyńska – śpiew, Przemysław Bielawa – gitara, śpiew, Maciej Iżycki – gitara, Filip Sidorowicz – pianino, Konrad Kubas – gitara basowa, Krzysztof Pietrzak – instrumenty perkusyjne, Marcin Patyk – cajon.

 

Easy Dose to projekt, który powstał w 2020 roku we Wrocławiu. Ich styl to manifest przeciwko jakimkolwiek barierom w muzyce, co oznacza nieustanne eksperymentowanie oraz poszukiwanie świeżych brzmień, które trafią do każdego kto słucha. Inspiracje czerpią z takich gatunków jak House, Hip-Hop, Funk oraz szeroko pojętej muzyki gitarowej. Nie zabraknie skreczowania, gitarowych solówek i tanecznych bitów.

 

plakat promujący wydarzenie

 

red. e.skowronska

Strony w dziale:

Strony w dziale: